Bezpieczeństwo - Szkolnastrona.pl

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo jest pojęciem obejmującym wiele sfer naszego życia. Najczęściej pierwsza myśl, która nasuwa się do głowy jest bezpieczeństwo fizyczne, jednak nie można bagatelizować tej kwestii pod względem psychicznym. Internet jest zbiorem wartościowych, rzetelnych oraz przydatnych informacji, ale nie można zapominać że jest też siedliskiem treści które mogą wypaczyć delikatną dziecięcą psychikę, narazić najmłodszych na niepotrzebny stres. Dlatego wspólnie z NASK postanowiliśmy edukować środowisko szkolne tj. dzieci, młodzież, rodziców oraz pedagogów jak zabezpieczyć się oraz filtrować niedozwolone i krzywdzące treści, które znajdują się w Internecie.

W zakładce Bezpieczeństwo każda grupa docelowa znajdzie przydatne informacje oraz porady, jak uchronić najmłodszych przed przemocą oraz wykorzystaniem w Internecie. Zapraszamy do zapoznania się z zamieszczonym materiałem oraz zachęcamy do skorzystania z porad specjalistów, które specjalnie dla Państwa zostały w nim zamieszczone.

Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa (NASK) jest instytutem badawczym, prowadzi działalność naukową i badawczo-wdrożeniową w dziedzinie sieci teleinformatycznych oraz zajmuje się popularyzacją idei społeczeństwa informacyjnego poprzez realizację kompleksowym projektów w zakresie bezpieczeństwa w Internecie. NASK prowadzi także rejestr domeny .PL oraz działalność telekomunikacyjną.
NASK posiada także bogatą ofertę szkoleń eksperckich dla firm i instytucji ze szczególnym uwzględnieniem tematyki bezpieczeństwa ICT. Za tworzenie i realizację działalności szkoleniowej odpowiada Akademia NASK.
Akademia NASK prowadzi także działalność edukacyjną oraz popularyzatorską obejmującą szereg działań zmierzających do podniesienia poziomu bezpieczeństwa dzieci i młodzieży korzystających z Internetu. W Akademii NASK realizowany jest program Komisji Europejskiej Safer Internet, który NASK prowadzi wspólnie z Fundacją Dzieci Niczyje od 2005 r. jako Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI). W ramach programu działa również w NASK zespół Dyżurnet.pl, którego zadaniem jest reagowanie na anonimowe zgłoszenia dotyczące potencjalnie nielegalnych treści, szczególnie związanych z prezentacją materiałów przedstawiających seksualne wykorzystanie dzieci.