Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Dzień baterii - Kartka z kalendarza - Szkolnastrona.pl

Pomoc techniczna

Telefon: 34 377 06 51

Obsługa klienta

Telefon: 34 377 06 50

Wyszukiwarka

Formularz wyszukiwania

Dzień baterii

18.02.2018

Dzień baterii

Na codzień nie myślimy o tym jak bardzo w naszym życiu potrzebne są tak niezauważalne rzeczy jak baterie. Jednak dzięki nim działa co najmniej połowa naszych urządzeń elektrycznych takich jak telefony, budziki, laptopy itd. Gdyby nagle ich zabrakło nasze życie diametralnie by się zmieniło.

Baterie to fenomenalny wynalazek, którego prymitywne wersje występowały już w czasach babilońskich! Towarzyszą nam od dawien dawna, a nasze codzienne funkcjonowanie co najmniej w połowie opiera się na ich działaniu. Rozmawiamy przez telefony nimi zasilane, używamy naszych komputerów, tabletów, myjemy zęby szczoteczkami elektrycznymi, nasze auta odpalają dzięki akumulatorom, nawet rozruszniki serc działają na zasadzie baterii. Wymieniać można bardzo duzo rzeczy, które mają prawo bytu tylko dzięki tym urządzeniom, dlatego w dzisiejsze święto doceńmy je i zastanówmy się co by było gdyby ich zabrakło. I pamiętajmy, żeby segregować baterie i nie wrzucać ich do zwykłych śmietników, ponieważ zawierają one dużo metali ciężkich w tym ołów, który działa trująco na wszystkie organizmy.