Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Dzień Bez Telefonu Komórkowego - Kartka z kalendarza - Szkolnastrona.pl

Pomoc techniczna

Telefon: 34 377 06 51

Obsługa klienta

Telefon: 34 377 06 50

Wyszukiwarka

Formularz wyszukiwania

Dzień Bez Telefonu Komórkowego

20.05.2018

Dzień Bez Telefonu Komórkowego

Święto to, zainicjowane przez Internautów, ma na celu stworzenie możliwości odpoczynku od naszych mobilnych źródeł informacji. Abyśmy mogli spojrzeć na świat swoimi oczami a nie przez pryzmat małych ekranów. Lecz, czy we współczesnym świecie, gdzie telefony komórkowe stały się naszą prawą ręką, a nawet dodatkowym mózgiem, jest możliwe, by wyłączyć je na 24 godziny?

Gdyby święto wypadało w niedzielę, to wyłączenie telefonu i napawanie się światem bez ciągłych powiadomień i smsów byłoby możliwe. Lecz, gdy większość ludzi używa telefonów w pracy i muszą być dostępni przez cały czas dla swoich klientów bądź przełożonych, to sprawa komplikuje się. Bo kto zaryzykuje stratę posady z powodu wymyślonego święta?

Niektórzy ludzie, niestety, nie korzystają ze swoich urządzeń mobilnych tylko ze względu na wykonywaną pracę, ale dlatego, że wolą to, co jest na ekranie od tego, co mają przed oczami. Wyścigi o popularność, lajki, często prowadzą do tego, że zaniedbujemy swoje życie towarzyskie i prywatne. Nic tak nie denerwuje, jak rozmowa z kimś, kto cały czas „gapi się” w wyświetlacz. Mamy wtedy wrażenie, że to, co się dzieje na ekranie jest milion razy ciekawsze od nas i tego, co mamy do powiedzenia. Co tu dużo mówić? To kompletny brak szacunku!

Właśnie dla tych osób jest Dzień Bez Telefonu. Aby przypomnieć im, że garstka znajomych przed naszymi oczami, z którymi mamy fizyczny kontakt, jest o wiele bardziej wartościowa niż tysiące znajomych na Facebooku, których nawet nie kojarzymy czy setki „lajków” pod zdjęciem z imprezy, w której braliśmy udział, ale z której inni zapamiętali nas jako człowieka z telefonem zamiast twarzy.