Dzień Marzyciela - Kartka z kalendarza - Szkolnastrona.pl

Dzień Marzyciela

21.02.2018

Dzień Marzyciela

Nareszcie nasz dzień! Tych, co dodając ułamki bujają w obłokach, a odmieniając przez przypadki myślami uciekają na zalane słońcem wrzosowiska. Osób, które żyją marzeniami i snują plany, które innym wydają się nierealne. I choć czasem nas karcą albo się z nas śmieją, pozwalajmy wyobraźni, by tworzyła w naszych głowach barwne obrazy i myśli odzwierciedlające pragnienia.

Bo za Jonaszem Koftą powtórzmy:

„Żeby coś się spełniło,

Żeby mogło się zdarzyć,

Trzeba marzyć”

Zatem, Marzyciele -

znajdźmy dzisiaj chwilę, by usiąść wśród jesiennych astrów, pod kasztanowcem albo między bibliotecznymi regałami z kubeczkiem pachnącego kakao i zatopić się w marzeniach…

A marzenia -jak śpiewały Radiowe Nutki naszym rodzicom:

„(..)te duże i te maleńkie
Każdemu ułożą się w piosenkę.
Niech dzieci będą królami,
Niech rządzą wszystkimi krajami
I mocno się chwycą za ręce,
To wojny nie będzie już więcej”.

Autorki - Marzycielki Julka Pajer, Karolina Kwaśniewska