Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Dzień Pokrywania Wszystkiego Czekoladą - Kartka z kalendarza - Szkolnastrona.pl

Pomoc techniczna

Telefon: 34 377 06 51

Obsługa klienta

Telefon: 34 377 06 50

Wyszukiwarka

Formularz wyszukiwania

Dzień Pokrywania Wszystkiego Czekoladą

16.12.2017

Dzień Pokrywania Wszystkiego Czekoladą

I to jest coś! Wszystko z czekoladą i w czekoladzie. Śledź też. Dziś jemy wszystko z czekoladą. Może być gorzka, mleczna, słodka, słona i pikantna. Jeśli nie lubimy czekolady (niewiarygodne ale zdarza się), wybierzmy się na czekoladowy masaż, który działa relaksująco, antyoksydacyjnie, poprawia krążenie i przepływ limfy. Czekoladowe spa. W końcu to dzień pokrywania wszystkiego czekoladą.

 

Czekolada powoduje wydzielanie endorfin, produkowanych w mózgu i rdzeniu kręgowym, poprawiających nastrój i łagodzących ból. Pamiętajmy jednak, że dla wielu zwierząt zjedzienie czekolady jest zagrożeniem dla życia. Organizmy koni, psów, kotów i papug nie są zdolne do metabolizmu zawartego w czekoladzie alkaloidu – teobrominy. 

A może wycieczka do muzeum czekolady? Praga (http://www.choco-story-praha.cz/), Kolonia (http://www.schokoladenmuseum.de/en/), czy Poznań (http://www.muzeumczekolady.edu.pl/)?

Fot. Wikipedia