Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Dzień Programisty - Kartka z kalendarza - Szkolnastrona.pl

Pomoc techniczna

Telefon: 34 377 06 51

Obsługa klienta

Telefon: 34 377 06 50

Wyszukiwarka

Formularz wyszukiwania

Dzień Programisty

13.09.2018

Dzień Programisty

Tworzenie oprogramowania komputerowego to niezwykle skomplikowany proces wymagający dużej kreatywności i umiejętności matematycznych oraz analitycznych.

Praca programistów bardzo ułatwia nam życie, bo dzięki nim możemy korzystać z takich dobrodziejstw jak gry komputerowe lub oprogramowanie rozmaitych maszyn , które pomagają nam w naszych codziennych zadaniach. Te dwa przykłady to oczywiście tylko malutka cząstka wszystkich programów, które zostały stworzone właśnie przez programistów. Jednym słowem bez nich ciężko by było wyobrazić sobie dzisiejszą rzeczywistość.

Dlaczego Dzień Programisty obchodzimy w 256 dniu roku? Ponieważ 256 = 28, czyli liczba wszystkich możliwych wartości jednego bajta informacji w jego najpopularniejszej 8-bitowej postaci :) Zdanie to jest równie tajemnicze jak widok ekranu programisty, pracującego w pocie czoła nad swoimi „pupilkami”, które nazywa kodami.

Programista jest osobą dzięki której nasz komputer przestaje być sztywną i zimną maszyną, a staje się myślącym i przyjaznym urządzeniem.
Od programisty wymaga się zdolności koncentracji, umiejętności logicznego myślenia oraz dostrzegania związków przyczynowo-skutkowych. Mile widziane są takie cechy jak wyobraźnia, twórcze myślenie, dobra pamięć.
Konieczna jest cierpliwość. (Ludzie wokół myślą, że wszystko jest drobną modyfikacją na godzinkę roboty... Kiedy odpowiadacie im, że zajmie Wam to więcej czasu, niezwłocznie pada pytanie „dlaczego tak dłuuuugo?????????????”, a Wy cierpliwie tłumaczycie...)

Drodzy Programiści, pozwalamy Wam dzisiaj na powolne dopieszczanie programów, całodzienne mówienie o systemach, używanie sformułowań „u mnie działa” i „masz bana na moją przestrzeń" oraz na udekorowanie swojego biurka zerami i jedynkami.

Wszystkim programistom świata życzymy pomysłów na napisanie programów, które uszczęśliwią użytkowników i sprawią, że szef sięgnie do kieszeni ;)

WYDARZYŁO SIĘ TEGO DNIA

1501

Michał Anioł rozpoczął pracę nad rzeźbą Dawida.


1982

Premiera filmu Konopielka w reżyserii Witolda Leszczyńskiego.


1985

Premiera najlepiej sprzedającej się gry wideo w historii Super Mario Bros.