Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Dzień Wieszania Kłódek Miłości - Kartka z kalendarza - Szkolnastrona.pl

Pomoc techniczna

Telefon: 34 377 06 51

Obsługa klienta

Telefon: 34 377 06 50

Wyszukiwarka

Formularz wyszukiwania

Dzień Wieszania Kłódek Miłości

16.07.2018

Dzień Wieszania Kłódek Miłości

W Europie coraz bardziej popularna staje się tradycja przyczepiania kłódek na stalowych barierkach mostów, bądź na stalowych drzewkach, w celu zapewnienia sobie dozgonnej miłości. Na takich kłódkach  zakochani wypisują swoje imiona, zatrzaskują je, a klucz wrzucają do rzeki. Ma im to zapewnić nierozerwalne uczucie, które przetrwa wszystko.

Powyższa tradycja jest znana na świecie od wielu lat. Kłódkami obwieszone są mosty w Kijowie, Paryżu, Rydze, Wilnie, Pradze...jednak najsłynniejszym miejscem wieszania kłódek jest most Milvio w Rzymie, którego konstrukcja grozi zawaleniem pod ciężarem olbrzymiej ilości kłódek.

Kłódki wiesza się na stalowych barierkach, na latarniach, na specjalnych stalowych drzewkach, w sumie nieważne gdzie, ważne, że w pobliżu rzeki, do której można wrzucić klucz...

Zwyczaj ten został opisany w powieści "Pragnę cię" Federico Moccia, w której główny bohater opowiada dziewczynie legendę, według której kochankowie zawieszają na jednej z latarni łańcuchy i kłódki, a klucze wrzucają do rzeki. "A co potem - pyta dziewczyna. - Potem już nigdy się ze sobą nie rozstają - odpowiada bohater."

W Polsce zakochani nie mają łatwego zadania, bowiem na kłódki miłości polują złomiarze...Taki los spotkał te z Mostu Świętokrzyskiego w Warszawie.

Dzielnie natomiast trzymają się te z Mostu Tumskiego we Wrocławiu, być może tamtejsi zbieracze złomu mają bardziej romantyczną duszę ;)

Nie ma w Twoim mieście takiego miejsca? Zbierz znajomych i sami przyczepcie na jednym z mostów kłódki miłości. Być może uda Wam się zapoczątkować fajną tradycję :) Powodzenia!

 

*Fotografia pochodzi ze źródła: http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Moscow-love-padlocks.jpg