Dzień Wróżki Zębuszki - Kartka z kalendarza - Szkolnastrona.pl

Dzień Wróżki Zębuszki

15.07.2018

Dzień Wróżki Zębuszki

Istnieje taka magiczna postać, która odwiedza dzieci w momencie, gdy wypadają im mleczne zęby. Wróżka Zębuszka, bo o niej mowa, daje maluchom pieniądze lub drobny prezent, w zamian za wypadające ząbki, które chowa się pod poduszką...

Historia o Wróżce Zębuszce pomaga dzieciom przetrwać ten szczególny okres w życiu, gdy w ich uśmiechu ubywa parę zębów.

Opowiedzcie o niej swoim dzieciom. W końcu każdy z nas wie jak to było, gdy wszyscy śmiali się z naszego nowego, bezzębnego "ja". ;)

Warto sprawić, żeby nasza pociecha posiadała miłe wspomnienia z tych trudnych dla niej momentów, wiecie już kto może Wam w tym pomóc! ;)

*Fotografia pochodzi ze źródła: http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Twig_the_fairy_scarby_08.jpg