Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Dzień Wspólnego Muzykowania - Kartka z kalendarza - Szkolnastrona.pl

Pomoc techniczna

Telefon: 34 377 06 51

Obsługa klienta

Telefon: 34 377 06 50

Wyszukiwarka

Formularz wyszukiwania

Dzień Wspólnego Muzykowania

17.08.2017

Dzień Wspólnego Muzykowania

Muzykowanie to amatorskie granie i śpiewanie dla przyjemności, odbywające się w małym gronie osób, dla których nie liczy się zgodność z nutami, a spontaniczna improwizacja, która przenosi wszystkich w inny wymiar muzycznego świata. Zbliżają się święta, warto więc usiąść razem i poćwiczyć przed wspólnym kolędowaniem. ;)

Wspólne muzykowanie daje wiele radości, odrywa nas na chwilę od gnuśnięcia przed telewizorem, a fałszujący wujek potrafi zapewnić nam nieziemskie wrażenia. Nie jest łatwo zebrać wszystkich i nakłonić ich do wspólnego wydawania dźwięków, ale kiedy się już uda, to jest to naprawdę wielkie wydarzenie :)

Jak pisze Czesław Miłosz: "Już to, że zebrali się z różnych dzielnic miasta, z różnych układów rodzinnych, z różnych mieszkań, domów, widoków ze swego okna, i razem wykonują, czyli razem poddają się rozkazowi zapisanych na papierze dźwięków, jest godne podziwu."

Spróbujcie i przekonajcie się, że poprawicie sobie humor na cały wieczór. I pamiętajcie, że "Śpiewać każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej, ale nie o to chodzi, jak co komu wychodzi." :)