Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Dzień Zakochanych - Kartka z kalendarza - Szkolnastrona.pl

Pomoc techniczna

Telefon: 34 377 06 51

Obsługa klienta

Telefon: 34 377 06 50

Wyszukiwarka

Formularz wyszukiwania

Dzień Zakochanych

14.02.2018

Dzień Zakochanych

Święto Zakochanych ma tylu zwolenników, ilu przeciwników. Niezależnie od tego, do której grupy należycie, życzymy Wam takiej miłości, o jakiej pisze Joanna Grzegorzewicz: "W ciche, pogodne południe nagle zerwał się wiatr. Silny podmuch przecisnął się wąską uliczką, zawirował i poleciał do góry, tam gdzie strychy. Luźna szyba w oknie ostatniego piętra zachwiała się i wypadła z ram. Podnieśliśmy głowy i widzieliśmy jak lśniąca, ostra niczym nóż tafla tnie powietrze...

 

Ułamki sekund wydłużyły się w godziny. Widziałam, jak gilotyna leci na moją szyję, ale nie mogłam się ruszyć. Gdy szyba była w połowie drogi, mój towarzysz zamrugał powiekami - jak człowiek, który budzi się ze snu - i uciekł w bok. Daleko, na bezpieczną odległość.

To był odruch. Nie spojrzał w moją stronę. Objął twarz rękami, żeby ochronić ją przed odłamkami szkła. Zostawił mnie samą. Jeszcze pięć minut temu wierzyłam, że mnie kocha.

Kilka lat później szłam tą samą ulicą z kimś innym. Wchodziliśmy na przejście dla pieszych, gdy nagle, zza zakrętu wypadł rozpędzony samochód. Mój towarzysz złapał mnie za rękę, szarpnął do tyłu, zasłonił własnym ciałem. Objął ramionami, jakby chciał schować cenny, kruchy skarb. To był odruch. Gorące spaliny owionęły nasze twarze, podmuch szarpnął płaszczami. Auto przejechało parę centymetrów od naszych stóp.

Wiedziałam, że mnie kocha."

P.S. Niech spotka Was dzisiaj miła niespodzianka! :)

*Fotografia pochodzi ze źródła: http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Love_travelling..jpg