Rodzice - Szkolnastrona.pl

Rodzice

Niewiele dorosłych zdaje sobie sprawę z tego jak bardzo delikatną psychikę mają dzieci oraz jak niezwykle podatne są na niewłaściwe treści i informacje, które mogą na długo zostać w ich pamięci i wpływać na dalsze życie. Dziecko potrzebuje opieki oraz poczucia bezpieczeństwa, zaspokojenie tych potrzeb jest obowiązkiem rodziców i nie można o tym zapominać.

W tej części przydatnych informacji o Bezpieczeństwie w Internecie przeznaczonej dla rodziców, znajdą Państwo cenne treści, z którymi warto się zapoznać, aby skuteczniej chronić swoje pociechy. Przede wszystkim można zapoznać się ze statystykami, które są niepokojące oraz rozpoznać zagrożenia, które mogą napotkać najmłodsi użytkownicy sieci. Jak wiadomo profilaktyka jest najważniejsza, dlatego w tym miejscu znajdują się porady dotyczące bezpiecznego korzystania z Internetu. Podpowiadamy również gdzie znaleźć pomoc, w razie bezpośredniego zetknięcia się z przedstawionymi problemami.

Zachęcamy wszystkich rodziców do zapoznania się z informacjami przygotowanymi specjalnie dla Państwa. Warto pamiętać, że zapobieganie jest łatwiejsze niż walka z zaistniałym problemem.