Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Integracja strony www z Facebookiem - Aktualności - Szkolnastrona.pl

Pomoc techniczna

Telefon: 34 377 06 51

Obsługa klienta

Telefon: 34 377 06 50

Wyszukiwarka

Formularz wyszukiwania

Integracja strony www z Facebookiem

25.05.2017

Dla naszych najbardziej aktywnych Klientów mamy specjalną propozycję: integracji strony www z Facebookiem. Dzięki niej możliwe będzie publikowanie postów na Facebooku ze strony internetowej placówki. Umieszczacie Państwo informację raz, a wyświetla się w dwóch miejscach. Jednym ruchem aktualizujecie dwa serwisy. Pozwala to zaoszczędzić czas, zwiększa atrakcyjność strony, liczbę użytkowników i kreuje wizerunek nowoczesnej szkoły. 

W Polsce z Internetu korzysta 26 mln Polaków, a 14 mln, czyli ponad połowa ma konto na FB (źródło: http://www.chip.pl/news/wydarzenia/trendy/2016/03/z-facebooka-korzysta-juz-14-milionow-polakow).

Integracja strony www może odbyć się na dwa sposoby:

Opcja 1. Na zewnątrz

Poprzez dodanie przycisku Udostępnij na stronie wynikowej, tj. widocznego dla wszystkich odwiedzających stronę. Każdy użytkownik strony www, który posiada profil na Facebooku, może za pomocą polecenia Udostępnij zamieścić na swojej tablicy lub tablicy strony, którą zarządza na Fecebooku, informację z przeglądanego artykułu czy treść zakładki. Udostępnione zostają: zajawkowa treść i zdjęcie (pierwsze w kolejności). Całość informacji i artykułu pozostaje na stronie www.

Plusy:

Każdy odwiedzający ma możliwość udostępnienia informacji, przez co automatycznie zwiększa się jej zasięg.

Umożliwia pozyskanie nowych odbiorców, zarówno profilu na Facebooku jak i strony www.

Materiały, zdjęcia, pliki, pozostają na bezpiecznym serwerze www.

Minusy:

O tym, jakie treści są udostępniane i gdzie, decyduje odwiedzający stronę.

 

Opcja 2. Od środka

Poprzez dodanie nowej funkcji w panelu do zarządzania stroną www, tj. widocznego tylko dla administratora strony placówki. Tylko administrator, który posiada profil na Facebooku i zarządza stroną placówki na FB, może za pomocą polecenia Społeczności / Udostępnij zamieścić na swojej tablicy lub tablicy strony, którą zarządza na Facebooku, informację z zamieszczanego artykułu czy treść zakładki. Udostępnione zostają: zajawkowa treść i zdjęcie (pierwsze w kolejności). Całość informacji i artykułu pozostaje na stronie www.

Plusy:

Tylko administrator strony www ma możliwość udostępniania informacji.

Oszczędza czas, wprowadzając informację tylko raz, na stronę www.

Oba portale działają sprawnie, dynamicznie i są atrakcyjne – administrator zapewnia atrakcyjność strony www i profilu na FB, nie zaniedbując żadnego z mediów.

Strona www zyskuje nowych odbiorców.

Materiały, zdjęcia, pliki, pozostają na bezpiecznym serwerze www.

Minusy:

Brak 

 

Koszt integracji strony z portalem społecznościowym wynosi jedynie 90 złotych netto (opłata jednorazowa), niezależnie od wybranej opcji integracji (1;2 lub 1+2).

Zamówienia na nową funkcjonalność można składać e-mailem: info@szkolnastrona.pl lub telefonicznie: 34 377 06 51.

Pamiętajcie: żeby publikować posty ze strony www na FB trzeba założyć profil placówki na FB