Kartka z kalendarza - Szkolnastrona.pl

• Dzień Serka Wiejskiego

2016-12-30

Dzień Serka Wiejskiego

Zwykle, gdy emocje związane ze Świętami opadną, a wykwintne potrawy już się znudziły, na scenę wkracza serek wiejski. Dlaczego? Bo zaczynamy szukać powrotu do nieświątecznej codzienności. A co jest bardziej zwyczajne niż serek wiejski? Chyba tylko chleb z pomidorem. Po świątecznym obżarstwie poszukujemy jednak czegoś bardziej dzietetycznego. I wtedy na scenę wkracza serek. Ale nawet z takiego zwykłego produktu można wyczarować coś pysznego, np. przekazywany u nas w domu z pokolenia na pokolenie przepis na ,,Domek Jagi''.

Dzień Serka Wiejskiego
  • Światowy Dzień Nutelli

: Światowy Dzień Nutelli
    2017-02-06

Światowy Dzień Nutelli

Dla wszystkich, którym po wczorajszym dniu nie przeszła jeszcze ochota na słodkości, mamy kolejny słodki dzień w kalendarzu. Bo 5 lutego, począwszy od roku 2007, obchodzimy Światowy Dzień Nutelli. Od 67 lat ta mieszanka czekolady, cukru, orzechów laskowych i oleju cieszy podniebienia dużych i małych.

• Tłusty Czwartek

: Tłusty Czwartek
    2017-02-23

Tłusty Czwartek

"Powiedział Bartek, że dziś Tłusty Czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła" - mówi przysłowie. Dziś zapusty czyli Tłusty Czwartek! To znak, że kończy się karnawał i już za kilka dni Środą Popielcową chrześcijanie rozpoczną czas Wielkiego Postu.

• Dzień Gapy

: Dzień Gapy
    2017-02-04

Dzień Gapy

Idziesz, idziesz i nagle leżysz! Miałeś tak kiedyś? Bycie gapą nie jest niczym złym, ale potrafi nieźle wymęczyć człowieka. Zawsze się spóźniasz, choć wychodzisz o właściwej porze (tylko wracasz się po zapomniany zeszyt z zadaniem). I w klasie nie masz zeszytu z zadaniem domowym, a potem okazuje się, że był w plecaku, tylko go nie zauważyłeś. Upadasz na stoku parę sekund po tym, jak instruktor powiedział, co zrobić, żeby utrzymać się na nartach. Zawsze coś.

• Dzień Pozytywnego Myślenia

: Dzień Pozytywnego Myślenia
    2017-02-07

Dzień Pozytywnego Myślenia

Na pewno wiecie, że ludzie różnie patrzą na świat. Jedni widzą wszystko w różowych barwach, inni we wszystkim doszukują się czegoś złego. Ci pierwsi – to optymiści, którzy zawsze widzą szklankę do połowy pełną. Natomiast pesymiści zauważają tylko, że szklanka jest do połowy pusta…

• Dzień Składanki i Łamigłówki

: Dzień Składanki i Łamigłówki
    2017-01-29

Dzień Składanki i Łamigłówki

Zapałki ułożone z zamysłem. Labirynty. Wykreślanki. Kostka Rubika w dziesiątkach kombinacji. Kilka drewienek złożonych w kształt gwiazdy czy kuli. Pozaginane druty, które rozłączamy jednym zgrabnym gestem. 2048. Sudoku. Szachy. Tantrix, Blokus, Anakonda. Jednym słowem łamigłówki.

• Dzień Ciasta Czekoladowego

: Dzień Ciasta Czekoladowego
    2017-01-27

Dzień Ciasta Czekoladowego

Myślę , że ten dzień przypadnie do gustu smakoszom czekoladowych przysmaków.

Dziś mamy pyszny dzień. Chyba wszyscy uwielbiamy czekoladę, prawda? Sama czekolada smakuje pysznie, ale jest jeszcze coś wspanialszego. Coś co bardziej pachnie, możemy to zrobić sami, no i można to jeść w większych kawałkach, niż kostki z tabliczki. O czym mowa? Oczywiście o cieście czekoladowym, którego dzień dzisiaj świętujemy!

• Dzień Dziadka

: Dzień Dziadka
    2017-01-22

Dzień Dziadka

To On opowiada mi o swoich doświadczeniach z czasów wojny, o których nie usłyszę na lekcjach historii. Pokazuje mi medale, a ja słucham go uważnie. Pomaga mi w nauce, a kiedy czas na przerwę, gramy w planszówki. Teraz już, jak równy z równym, ale gdy byłam malutka, dyskretnie pozwalał mi wygrywać, bym się cieszyła.

• Dzień Popcornu

: Dzień Popcornu
    2017-01-19

Dzień Popcornu

Spuchnięta i popękana, właściwie zepsuta, bo po wybuchu. Ale uwielbiana przez wszystkich. Prażona kukurydza, z angielskiego popcorn. Dziś nie wyobrażamy sobie bez niej seansu w multikinie, ale przysmakiem była także w Peru niemal 7 tysięcy lat temu!

• Dzień Kubusia Puchatka

: Dzień Kubusia Puchatka
    2017-01-18

Dzień Kubusia Puchatka

Myślę, że gdyby przeprowadzić ranking najbardziej znanych i lubianych bohaterów z dzieciństwa, to miś w czerwonej koszulce zadzierającej się na żółtym futerku pękatego brzuszka, wykreowany w 1962 roku przez Alana Alexandra Milne, stanąłby na czele takiej listy.