Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Kartka z kalendarza - Szkolnastrona.pl

Pomoc techniczna

Telefon: 34 377 06 51

Obsługa klienta

Telefon: 34 377 06 50

Wyszukiwarka

Formularz wyszukiwania

Jesteś tutaj:

Kartka z kalendarza

Artykuły

 • Dzień Ojca

  2016-06-23

  Dzień Ojca

  Pierwsza myśl, która pewnie większości z nas przychodzi do głowy na słowo tata, to gra w piłkę. Lecz nasi kochani ojcowie nie tylko tym się zajmowali, gdy byliśmy mali. Siedzieli z nami w domu, kiedy byliśmy chorzy, pomagają nam w zadaniach domowych. Są naszymi powiernikami, encyklopediami wiedzy, a co najważniejsze przyjaciółmi na dobre i złe.

  Dzień Ojca
 • Międzynarodowy Dzień Kropki

  kropka
  2018-09-15

  Międzynarodowy Dzień Kropki

  Jest to trochę podchwytliwe święto, ponieważ nie chodzi o to, aby świętować powstanie znaku interpunkcyjnego jakim jest kropka, ale o coś znacznie głębszego.

 • Rocznica użycia pierwszej łodzi podwodnej.

  : Rocznica użycia pierwszej łodzi podwodnej.
  2018-06-09

  Rocznica użycia pierwszej łodzi podwodnej.

  Gdy słyszymy sformułowanie „łódź podwodna” od razu na myśl przychodzą nam czasy współczesne lub legendarne niemieckie U-boty, siejące postrach na wodach podczas drugiej wojny światowej.

 • Dzień Kawy

  kawa
  2018-09-29

  Dzisiaj obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kawy! Dzień naszego ulubionego trunku. Nieodzowny element poranka zdecydowanej większości dorosłych ludzi. Najbardziej znany energetyk. W odpowiednich ilościach działa leczniczo i wspomagająco dla naszego organizmu.

 • Międzynarodowy Dzień Psa

  : Międzynarodowy Dzień Psa
  2018-06-02

  Międzynarodowy Dzień Psa

  Powiedzenie „Pies to najlepszy przyjaciel człowieka” jest w użyciu od wielu wielu lat. Przez wieki te wspaniałe stworzenia pracowały na to, by mieć stałe miejsce u boku ludzi. Żadne inne zwierzę nie dorównuje im wiernością, sprytem i pełnym oddaniem swojemu właścicielowi. Psy towarzyszą nam na każdym kroku, dlatego też zasłużyły na swoje własne święto. W ten sposób obok Dnia Kundelka mamy Międzynarodowy Dzień Psa.

 • Dzień Bez Telefonu Komórkowego

  : Dzień Bez Telefonu Komórkowego
  2018-05-20

  Dzień Bez Telefonu Komórkowego

  Święto to, zainicjowane przez Internautów, ma na celu stworzenie możliwości odpoczynku od naszych mobilnych źródeł informacji. Abyśmy mogli spojrzeć na świat swoimi oczami a nie przez pryzmat małych ekranów. Lecz, czy we współczesnym świecie, gdzie telefony komórkowe stały się naszą prawą ręką, a nawet dodatkowym mózgiem, jest możliwe, by wyłączyć je na 24 godziny?

 • Dzień dobrej wiadomości

  : Dzień dobrej wiadomości
  2018-06-10

  Dzień dobrej wiadomości

  Zadzwońmy do kogoś, wyślijmy SMSa, lub spotkajmy się z kimś bliskim i podzielmy się jakąś dobrą wiadomością. Niech wszyscy mają powód do radości.

 • Rocznica powrotu Vasco da Gamy z wyprawy do Indii

  : Rocznica powrotu Vasco da Gamy z wyprawy do Indii
  2018-06-22

  Każdy z nas słyszał o legendarnym żeglarzu i odkrywcy jakim był Vasco da Gama. Jako pierwszemu człowiekowi na świecie udało się pożeglować z Europy do Indii, opływając Afrykę dookoła, dzięki czemu powstał nowy morski szlak handlowy.

 • Światowy Dzień Mieszkalnictwa

  : Światowy Dzień Mieszkalnictwa
  2018-02-12

  Światowy Dzień Mieszkalnictwa


  Nie jesteśmy w pełni świadomi skali na jaką powierzchnie mieszkalne zajmują slumsy. Dzielnice biedoty pochowane w miastach zazwyczaj bez nazw ulic z domkami zbudowanymi z przerdzewiałej blachy. To codzienność dużej części mieszkańców terenów miejskich.

 • Dzień Ojca

  father-2212092_640.jpg
  2018-06-23

  Ojciec – człowiek, który był przedtem. (Sławomir Mrożek)

  Wszystkim ojcom, tatusiom, tatkom, ojczulkom, tatom życzymy, aby byli dumni ze swoich dzieci, bo największym prezentam dla nich jest kochające, pełne szacunku do nich dziecko, dla którego są niepodważalnym autorytetem. I, drodzy Ojcowie, nie poprzestawajcie na tym, co już isiągnęliście, gdyż Ojciec powinien ciągle dawać, żeby czuć się szczęśliwym. Wciąż dawać, to znaczy być ojcem więcej (Honore de Balzac).