Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Kartka z kalendarza - Szkolnastrona.pl

Pomoc techniczna

Telefon: 34 377 06 51

Obsługa klienta

Telefon: 34 377 06 50

Wyszukiwarka

Formularz wyszukiwania

Jesteś tutaj:

Kartka z kalendarza

Artykuły

 • Rocznica użycia pierwszej łodzi podwodnej.

  2017-06-20

  Rocznica użycia pierwszej łodzi podwodnej.

  Gdy słyszymy sformułowanie „łódź podwodna” od razu na myśl przychodzą nam czasy współczesne lub legendarne niemieckie U-boty, siejące postrach na wodach podczas drugiej wojny światowej.

  Rocznica użycia pierwszej łodzi podwodnej.
 • Dzień dobrej wiadomości

  : Dzień dobrej wiadomości
  2017-06-25

  Dzień dobrej wiadomości

  Zadzwońmy do kogoś, wyślijmy SMSa, lub spotkajmy się z kimś bliskim i podzielmy się jakąś dobrą wiadomością. Niech wszyscy mają powód do radości.

 • Rocznica powrotu Vasco da Gamy z wyprawy do Indii

  : Rocznica powrotu Vasco da Gamy z wyprawy do Indii
  2017-06-21

  Każdy z nas słyszał o legendarnym żeglarzu i odkrywcy jakim był Vasco da Gama. Jako pierwszemu człowiekowi na świecie udało się pożeglować z Europy do Indii, opływając Afrykę dookoła, dzięki czemu powstał nowy morski szlak handlowy.

 • Dzień Ojca

  : Dzień Ojca
  2016-06-23

  Dzień Ojca

  Pierwsza myśl, która pewnie większości z nas przychodzi do głowy na słowo tata, to gra w piłkę. Lecz nasi kochani ojcowie nie tylko tym się zajmowali, gdy byliśmy mali. Siedzieli z nami w domu, kiedy byliśmy chorzy, pomagają nam w zadaniach domowych. Są naszymi powiernikami, encyklopediami wiedzy, a co najważniejsze przyjaciółmi na dobre i złe.

 • Dzień Ojca

  father-2212092_640.jpg
  2017-06-23

  Ojciec – człowiek, który był przedtem. (Sławomir Mrożek)

  Wszystkim ojcom, tatusiom, tatkom, ojczulkom, tatom życzymy, aby byli dumni ze swoich dzieci, bo największym prezentam dla nich jest kochające, pełne szacunku do nich dziecko, dla którego są niepodważalnym autorytetem. I, drodzy Ojcowie, nie poprzestawajcie na tym, co już isiągnęliście, gdyż Ojciec powinien ciągle dawać, żeby czuć się szczęśliwym. Wciąż dawać, to znaczy być ojcem więcej (Honore de Balzac).

 • Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

  : Zakończenie roku szkolnego 2016/2017
  2017-06-24

  Zakończenie roku szkolnego 2016/2017


  Dziś 24 czerwca, zaczynamy długo wyczekiwane wakacje. Po trudnych 10 miesiącach w końcu mamy czas na odpoczynek. Wczoraj oficjalnie zakończyliśmy rok szkolny, a dziś możemy poświęcić cały wolny czas na rzeczy, które lubimy robić najbardziej. 

 • Dzień Ludzi Pełnych Entuzjazmu

  : Dzień Ludzi Pełnych Entuzjazmu
  2017-06-18

  Dzień Ludzi Pełnych Entuzjazmu

   

  Entuzjazm składa się z determinacji i wiary, które otwierają drzwi do naszych marzeń. Spróbujmy dzisiaj wykrzesać z siebie trochę tej magicznej "substancji" i przekonajmy się o ile ciekawsza stanie się nasza rzeczywistość.

 • Międzynarodowy dzień urody

  : Międzynarodowy dzień urody
  2017-06-26


  Międzynarodowy Dzień Urody

   

  Uroda jest zespołem cech, które budzą w nas zachwyt. Jest cienką granicą między tym co widzimy i tym jak to odbieramy. Dlatego zamiast psioczyć na drobne defekty swego wyglądu, cieszmy się z naszej inności.Trzeba umieć łączyć oryginalność i wyjątkowość własnej urody z noszeniem piękna w sercu.


 • Dzień Życia w Zgodzie z Naturą

  : Dzień Życia w Zgodzie z Naturą
  2017-06-27

  Dzień Życia w Zgodzie z Naturą

   

  Życie jest wspaniałe, dookoła tyle pięknych rzeczy, które stworzyła natura. To ona przypomina nam, że jesteśmy tu, aby delektować się otaczającym nas światem. Dba o nas, dopieszcza nasze zmysły. Dzięki niej podczas spaceru możemy słuchać śpiewu ptaków, oglądać chmury w kształcie baranków, rozkoszować się zapachem kwiatów, smakować wiszące na drzewie owoce i przytulać się do cudownie zielonej trawy. Jednak tworząc człowieka, natura nie wzięła pod uwagę, że być może popełnia zamach na samą siebie.


 • Dzień Baloniarstwa

  : Dzień Baloniarstwa
  2017-06-28

  Dzień Baloniarstwa

  Baloniarstwo to nieziemski spacer w chmurach. Naturalny ruch w powietrzu, zapewniający odlotowe wrażenia. Kiedy lecisz tak nisko, że niemalże czujesz jak kosz głaszcze czubki drzew, możesz cieszyć się cudownymi widokami kreślonymi przez naturę. A gdy zaczynasz wznosić się wyżej i wyżej, czujesz, że problemy zostały  -TAM- na ziemi, a Ty jesteś  -TU- w innym, lepszym wymiarze. To po prostu magia lotu.