Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Kartka z kalendarza - Szkolnastrona.pl

Pomoc techniczna

Telefon: 34 377 06 51

Obsługa klienta

Telefon: 34 377 06 50

Wyszukiwarka

Formularz wyszukiwania

Jesteś tutaj:

Kartka z kalendarza

Artykuły

 • Dzień Serka Wiejskiego

  2016-12-30

  Dzień Serka Wiejskiego

  Zwykle, gdy emocje związane ze Świętami opadną, a wykwintne potrawy już się znudziły, na scenę wkracza serek wiejski. Dlaczego? Bo zaczynamy szukać powrotu do nieświątecznej codzienności. A co jest bardziej zwyczajne niż serek wiejski? Chyba tylko chleb z pomidorem. Po świątecznym obżarstwie poszukujemy jednak czegoś bardziej dzietetycznego. I wtedy na scenę wkracza serek. Ale nawet z takiego zwykłego produktu można wyczarować coś pysznego, np. przekazywany u nas w domu z pokolenia na pokolenie przepis na ,,Domek Jagi''.

  Dzień Serka Wiejskiego
 • Dzień Dziadka

  : Dzień Dziadka
  2017-01-22

  Dzień Dziadka

  To On opowiada mi o swoich doświadczeniach z czasów wojny, o których nie usłyszę na lekcjach historii. Pokazuje mi medale, a ja słucham go uważnie. Pomaga mi w nauce, a kiedy czas na przerwę, gramy w planszówki. Teraz już, jak równy z równym, ale gdy byłam malutka, dyskretnie pozwalał mi wygrywać, bym się cieszyła.

 • Dzień Popcornu

  : Dzień Popcornu
  2017-01-19

  Dzień Popcornu

  Spuchnięta i popękana, właściwie zepsuta, bo po wybuchu. Ale uwielbiana przez wszystkich. Prażona kukurydza, z angielskiego popcorn. Dziś nie wyobrażamy sobie bez niej seansu w multikinie, ale przysmakiem była także w Peru niemal 7 tysięcy lat temu!

 • Dzień Kubusia Puchatka

  : Dzień Kubusia Puchatka
  2017-01-18

  Dzień Kubusia Puchatka

  Myślę, że gdyby przeprowadzić ranking najbardziej znanych i lubianych bohaterów z dzieciństwa, to miś w czerwonej koszulce zadzierającej się na żółtym futerku pękatego brzuszka, wykreowany w 1962 roku przez Alana Alexandra Milne, stanąłby na czele takiej listy.

 • Dzień Kapelusza

  : Dzień Kapelusza
  2017-01-15

  Dzień Kapelusza

  Ludzie noszą kapelusze, Kapelusze mają duszę, Lecz nie każdy o tym wie, Swój styl mają kapelusze, Więc kapelusz ja mieć muszę, W kapeluszu nuty dwie; (Cezary Domagała)

 • Dzień Osób Nieśmiałych

  : Dzień Osób Nieśmiałych
  2017-01-14

  Dzień Osób Nieśmiałych

  Miałeś kiedyś może taką sytuację? Stoisz na szkolnym korytarzu i patrzysz na innych. Chciałbyś się odezwać, zabrać głos w jakiejś sprawie, ale nie możesz - jakaś niewidzialna siła odbiera Ci głos. Chcesz podejść, ale twoje nogi wrastają w Ziemię. To zjawisko ma swoją nazwę; to nieśmiałość.

 • Dzień Zmian

  : Dzień Zmian
  2017-01-07

  Dzień Zmian

   

   

  Nie da rady trwać w bezruchu na ruchomych piaskach...

   

 • Dzień Miłośników Czekolady

  : Dzień Miłośników Czekolady
  2016-12-28

  Dzień Miłośników Czekolady

   

  Uwielbiamy ją za ekscytujący smak, który zapewnia nam niesamowite doznania, jak również za to, że jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki poprawia nam nastrój. Przeciętny Polak zjada rocznie około 4,6 kg czekolady, podczas gdy spożycie w krajach Europy Zachodniej jest dwukrotnie wyższe. Większość z nas nie potrafi „wylogować się” z tego nałogu, oddając wszystko za małą kosteczkę słodkiej przyjemności. Dzisiejszy dzień rozgrzesza każdego czekoladomaniaka, zatem życzymy smacznego! :)

 • Sylwester - Nowy Rok

  : Sylwester - Nowy Rok
  2016-12-31

  Sylwester - Nowy Rok

   

  Żegnając się z siwym i Starym Rokiem życzymy Wam, abyście w Nowym Roku nie zagubili się w świecie schematów, nie zostali opętani przez ludzkie słabości, tylko znaleźli swój azyl, ze szczęściem, upiętym gdzieś na horyzoncie Waszych marzeń. Podchodźcie do rzeczywistości z przymrużeniem oka, by móc ją ujrzeć w barwach, których nie dostrzegliście w roku 2016. Bawcie się dobrze i...

   

 • Dzień Inspiracji

  : Dzień Inspiracji
  2017-01-03

  Dzień Inspiracji

   

  Inspiracja to uskrzydlający impuls. To niejako podróż w pomysły, która może zakończyć się dla nas zmianą utartej ścieżki w każdej dziedzinie życia, a następnie doprowadzić do uwolnienia motywacji i entuzjazmu, co pozwoli nam wkroczyć na drogę do odnalezienia szczęśliwego siebie. Jednak inspiracja jest natchnieniem, które nie leży na ulicy. Trzeba jej szukać. Gdzie? W książkach, spektaklach, filmach, podróżach, muzyce, tańcu, a przede wszystkim w innych ludziach. Znajdźmy ją i pozwólmy jej zamieszkać w nas na stałe, ponieważ inspiracja to pasja, kreatywność, życie!