Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Kartka z kalendarza - Szkolnastrona.pl

Pomoc techniczna

Telefon: 34 377 06 51

Obsługa klienta

Telefon: 34 377 06 50

Wyszukiwarka

Formularz wyszukiwania

Jesteś tutaj:

Kartka z kalendarza

Artykuły

 • Dzień Serka Wiejskiego

  2016-12-30

  Dzień Serka Wiejskiego

  Zwykle, gdy emocje związane ze Świętami opadną, a wykwintne potrawy już się znudziły, na scenę wkracza serek wiejski. Dlaczego? Bo zaczynamy szukać powrotu do nieświątecznej codzienności. A co jest bardziej zwyczajne niż serek wiejski? Chyba tylko chleb z pomidorem. Po świątecznym obżarstwie poszukujemy jednak czegoś bardziej dzietetycznego. I wtedy na scenę wkracza serek. Ale nawet z takiego zwykłego produktu można wyczarować coś pysznego, np. przekazywany u nas w domu z pokolenia na pokolenie przepis na ,,Domek Jagi''.

  Dzień Serka Wiejskiego
 • Dzień Sołtysa

  : Dzień Sołtysa
  2017-03-11

  Dzień Sołtysa

  W Dniu Sołtysa chcielibyśmy przybliżyć Wam ich rolę i znaczenie w środowisku lokalnym. Od 1990 roku sołtys jest organem wykonawczym jednostki pomocniczej gminy czyli sołectwa. Wybierany jest przez zebranie wiejskie. Jego działania wspiera Rada Sołecka.

 • Dzień Tulipana

  : Dzień Tulipana
  2017-03-09

  Dzień Tulipana

  Pewnego dnia byłam u babci w ogródku i zobaczyłam grządkę pięknych tulipanów. Były białe, czerwone i fioletowe. Pobiegłam do domu i zapytałam, czy mogę je zerwać? Babcia powiedziała, że kwiaty są częścią przyrody i ładniej wyglądają w ogrodzie niż w wazonie.

  Julia Szwarc

 • Dzień Kobiet

  : Dzień Kobiet
  2017-03-08

  Dzień Kobiet

  To wyjątkowy dzień świętowany raz w roku od 1910, ale znawcy starożytnej Grecji dopatrują się początków w Matronaliach. Wtedy na początku marca mężczyźni spełniali życzenia swoich matek. Oczywiście chodzi o Dzień Kobiet, kiedy wręcza się kwiaty i czekoladki kobietom, kobietkom, dziewczynom i dziewczynkom…

 • Światowy Dzień Tenisa

  : Światowy Dzień Tenisa
  2017-03-07

  Światowy Dzień Tenisa

  Tenis podbił serca mnichów a potem cały świat.

  W średniowiecznych klasztorach nastąpił przełom, mnisi zaczęli grać w tenisa. Wszyscy zostali pochłonięci tą grą. Nie grało się jednak tak jak teraz, ale i tak sprawiało im to dużo frajdy. Co prawda nie znano wtedy podstawowych rzeczy takich jak forhend ani backhand, czyli zagrywek, ale zabawa była przednia. Pierwsze odbicia piłek wykonywano ręką, a zważywszy na fakt, że piłki były drewniane, to musiało nieźle boleć. Na szczęście twarde łapska mnichów, przyzwyczajone do ciężkiej pracy na roli, więc odporne na urazy, radziły sobie z tym wyzwaniem.

 • Dzień Piegów

  : Dzień Piegów
  2017-03-01

  Dzień Piegów

  Piegi - małe ciemne plamy na skórze osób o jasnej karnacji. Pojawiają się głównie na twarzy, ale mogą występować na wszystkich częściach ciała wystawionych na działanie słońca. Piegi są zaburzeniem rozłożenia barwnika w skórze. Skłonność do piegów dziedziczymy w genach. Nie występują one u niemowląt, pojawiają się u dzieci i młodzieży i zostają już do końca życia.

 • Dzień Dinozaura

  : Dzień Dinozaura
  2017-02-26

  Dzień Dinozaura

  Dinozaur oznacza „strasznego jaszczura”. Dinozaury były gadami, które żyły na Ziemi od 220 do 65 milionów lat temu. Wykluwały się z jaj. Dinozaury roślinożerne żywiły się – mchem, paprociami, liśćmi drzew, owocami. Mięsożerne spożywały owady, ryby i inne dinozaury.  

 • Światowy Dzień Nutelli

  : Światowy Dzień Nutelli
  2017-02-06

  Światowy Dzień Nutelli

  Dla wszystkich, którym po wczorajszym dniu nie przeszła jeszcze ochota na słodkości, mamy kolejny słodki dzień w kalendarzu. Bo 5 lutego, począwszy od roku 2007, obchodzimy Światowy Dzień Nutelli. Od 67 lat ta mieszanka czekolady, cukru, orzechów laskowych i oleju cieszy podniebienia dużych i małych.

 • Tłusty Czwartek

  : Tłusty Czwartek
  2017-02-23

  Tłusty Czwartek

  "Powiedział Bartek, że dziś Tłusty Czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła" - mówi przysłowie. Dziś zapusty czyli Tłusty Czwartek! To znak, że kończy się karnawał i już za kilka dni Środą Popielcową chrześcijanie rozpoczną czas Wielkiego Postu.

 • Dzień Gapy

  : Dzień Gapy
  2017-02-04

  Dzień Gapy

  Idziesz, idziesz i nagle leżysz! Miałeś tak kiedyś? Bycie gapą nie jest niczym złym, ale potrafi nieźle wymęczyć człowieka. Zawsze się spóźniasz, choć wychodzisz o właściwej porze (tylko wracasz się po zapomniany zeszyt z zadaniem). I w klasie nie masz zeszytu z zadaniem domowym, a potem okazuje się, że był w plecaku, tylko go nie zauważyłeś. Upadasz na stoku parę sekund po tym, jak instruktor powiedział, co zrobić, żeby utrzymać się na nartach. Zawsze coś.