Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Kartka z kalendarza - Szkolnastrona.pl

Pomoc techniczna

Telefon: 34 377 06 51

Obsługa klienta

Telefon: 34 377 06 50

Wyszukiwarka

Formularz wyszukiwania

Jesteś tutaj:

Kartka z kalendarza

Artykuły

 • Dzień Ojca

  2016-06-23

  Dzień Ojca

  Pierwsza myśl, która pewnie większości z nas przychodzi do głowy na słowo tata, to gra w piłkę. Lecz nasi kochani ojcowie nie tylko tym się zajmowali, gdy byliśmy mali. Siedzieli z nami w domu, kiedy byliśmy chorzy, pomagają nam w zadaniach domowych. Są naszymi powiernikami, encyklopediami wiedzy, a co najważniejsze przyjaciółmi na dobre i złe.

  Dzień Ojca
 • Dzień Bez Telefonu Komórkowego

  : Dzień Bez Telefonu Komórkowego
  2018-05-20

  Dzień Bez Telefonu Komórkowego

  Święto to, zainicjowane przez Internautów, ma na celu stworzenie możliwości odpoczynku od naszych mobilnych źródeł informacji. Abyśmy mogli spojrzeć na świat swoimi oczami a nie przez pryzmat małych ekranów. Lecz, czy we współczesnym świecie, gdzie telefony komórkowe stały się naszą prawą ręką, a nawet dodatkowym mózgiem, jest możliwe, by wyłączyć je na 24 godziny?

 • Światowy Dzień Mieszkalnictwa

  : Światowy Dzień Mieszkalnictwa
  2018-02-12

  Światowy Dzień Mieszkalnictwa


  Nie jesteśmy w pełni świadomi skali na jaką powierzchnie mieszkalne zajmują slumsy. Dzielnice biedoty pochowane w miastach zazwyczaj bez nazw ulic z domkami zbudowanymi z przerdzewiałej blachy. To codzienność dużej części mieszkańców terenów miejskich.

 • Dzień baterii

  : Dzień baterii
  2018-02-18

  Dzień baterii

  Na codzień nie myślimy o tym jak bardzo w naszym życiu potrzebne są tak niezauważalne rzeczy jak baterie. Jednak dzięki nim działa co najmniej połowa naszych urządzeń elektrycznych takich jak telefony, budziki, laptopy itd. Gdyby nagle ich zabrakło nasze życie diametralnie by się zmieniło.

 • Dzień sprawiedliwości społecznej

  : Dzień sprawiedliwości społecznej
  2018-02-20

  Dzień sprawiedliwości społecznej

  W 2007 roku ONZ uchwaliło to święto, aby zwrócić uwagę ludzi na nierówności panujące w społeczeństwie.

 • Dzień Niedźwiedzia Polarnego

  : Dzień Niedźwiedzia Polarnego
  2018-02-27

  Dzień Niedźwiedzia Polarnego

  Dzisjejsze święto zostało ustanowione przez organizację Polar Bears International, która w ten sposób stara się poinformować ludzi o zagrożeniu, którym dla niedźwiedzi polarnych jest globalne ocieplenie i topnienie pokrywy lodowej w Arktyce. 

 • Dzień Przyjaciela

  : Dzień Przyjaciela
  2018-03-11

  Dzień Przyjaciela

  „Przyjaźń powiększa szczęście i pomniejsza nieszczęście, podwajając naszą radość, dzieląc na pół smutek.” – są to słowa angielskiego pisarza Josepha Addisona. Jak wyglądałoby nasze życie bez przyjaciół? Bez ludzi, z którymi rozumiemy się nawet bez słów? Zapewne byłoby jak...

 • Dzień Tego, Co Ważne w Życiu

  : Dzień Tego, Co Ważne w Życiu
  2018-03-12

  Dzień Tego, Co Ważne w Życiu

  O tym, co ważne.

  Dzisiaj, niczym Mały Książę, przyjrzymy się przez chwilę światu dorosłych. Przenieśmy się zatem na Planetę Rzeczy Ważnych...

 • Dzień Piegów

  : Dzień Piegów
  2018-03-01

  Dzień Piegów

  Piegi - małe ciemne plamy na skórze osób o jasnej karnacji. Pojawiają się głównie na twarzy, ale mogą występować na wszystkich częściach ciała wystawionych na działanie słońca. Piegi są zaburzeniem rozłożenia barwnika w skórze. Skłonność do piegów dziedziczymy w genach. Nie występują one u niemowląt, pojawiają się u dzieci i młodzieży i zostają już do końca życia.

 • Dzień Dinozaura

  : Dzień Dinozaura
  2018-02-26

  Dzień Dinozaura

  Dinozaur oznacza „strasznego jaszczura”. Dinozaury były gadami, które żyły na Ziemi od 220 do 65 milionów lat temu. Wykluwały się z jaj. Dinozaury roślinożerne żywiły się mchem, paprociami, liśćmi drzew, owocami. Mięsożerne spożywały owady, ryby i inne dinozaury.