Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Kartka z kalendarza - Szkolnastrona.pl

Pomoc techniczna

Telefon: 34 377 06 51

Obsługa klienta

Telefon: 34 377 06 50

Wyszukiwarka

Formularz wyszukiwania

Jesteś tutaj:

Kartka z kalendarza

Artykuły

 • Dzień Serka Wiejskiego

  2016-12-30

  Dzień Serka Wiejskiego

  Zwykle, gdy emocje związane ze Świętami opadną, a wykwintne potrawy już się znudziły, na scenę wkracza serek wiejski. Dlaczego? Bo zaczynamy szukać powrotu do nieświątecznej codzienności. A co jest bardziej zwyczajne niż serek wiejski? Chyba tylko chleb z pomidorem. Po świątecznym obżarstwie poszukujemy jednak czegoś bardziej dzietetycznego. I wtedy na scenę wkracza serek. Ale nawet z takiego zwykłego produktu można wyczarować coś pysznego, np. przekazywany u nas w domu z pokolenia na pokolenie przepis na ,,Domek Jagi''.

  Dzień Serka Wiejskiego
 • zwycięzcy konkursu wielkanocnego

  : zwycięzcy konkursu wielkanocnego
  2017-04-14

  Spotkaliśmy dzisiaj kurczaka,

  Co po baziach sobie skakał,

  Za nim kurka podążała

  I pisanki malowała.

  Wtem baranek się ukazał

  I życzenia złożyć kazał:

  Żeby śmiały się pisanki,
  uśmiechały się baranki,
  mokry Śmigus zraszał skronie,
  dużo szczęścia sypiąc w dłonie.

 • Dzień Rysowania

  : Dzień Rysowania
  2017-05-14

  Dzień Rysowania

  Dziś Dzień Rysowania, więc pisać dużo nie będziemy...

  Jeśli lubisz rysować, chwyć dziś za kartkę, ołówek i stwórz coś ślicznego, a potem może podaruj to przyjacielowi! Jeśli jednak rysowanie nie jest bliskie Twojemu sercu, to zdradzimy Ci pewną prawdę. Rysowania możesz się nauczyć. Może nie będziesz mistrzem, ale wkrótce przekonasz się, że Twoje obrazki Cię ucieszą.

 • Międzynarodowy Dzień Strażaka

  : Międzynarodowy Dzień Strażaka
  2017-05-04

  Międzynarodowy Dzień Strażaka

  Obchodzimy dzisiaj święto Strażaków, którzy cieszą się dużym zaufaniem Polaków. Każdego dnia pozostają w gotowości, aby na dźwięk syreny alarmowej pozostawić wszystko i bez chwili zastanowienia ruszyć ratować czyjeś życie lub mienie.

 • Dzień Sołtysa

  : Dzień Sołtysa
  2017-03-11

  Dzień Sołtysa

  W Dniu Sołtysa chcielibyśmy przybliżyć Wam ich rolę i znaczenie w środowisku lokalnym. Od 1990 roku sołtys jest organem wykonawczym jednostki pomocniczej gminy czyli sołectwa. Wybierany jest przez zebranie wiejskie. Jego działania wspiera Rada Sołecka.

 • Dzień Tulipana

  : Dzień Tulipana
  2017-03-09

  Dzień Tulipana

  Pewnego dnia byłam u babci w ogródku i zobaczyłam grządkę pięknych tulipanów. Były białe, czerwone i fioletowe. Pobiegłam do domu i zapytałam, czy mogę je zerwać? Babcia powiedziała, że kwiaty są częścią przyrody i ładniej wyglądają w ogrodzie niż w wazonie.

  Julia Szwarc

 • Dzień Kobiet

  : Dzień Kobiet
  2017-03-08

  Dzień Kobiet

  To wyjątkowy dzień świętowany raz w roku od 1910, ale znawcy starożytnej Grecji dopatrują się początków w Matronaliach. Wtedy na początku marca mężczyźni spełniali życzenia swoich matek. Oczywiście chodzi o Dzień Kobiet, kiedy wręcza się kwiaty i czekoladki kobietom, kobietkom, dziewczynom i dziewczynkom…

 • Światowy Dzień Tenisa

  : Światowy Dzień Tenisa
  2017-03-07

  Światowy Dzień Tenisa

  Tenis podbił serca mnichów a potem cały świat.

  W średniowiecznych klasztorach nastąpił przełom, mnisi zaczęli grać w tenisa. Wszyscy zostali pochłonięci tą grą. Nie grało się jednak tak jak teraz, ale i tak sprawiało im to dużo frajdy. Co prawda nie znano wtedy podstawowych rzeczy takich jak forhend ani backhand, czyli zagrywek, ale zabawa była przednia. Pierwsze odbicia piłek wykonywano ręką, a zważywszy na fakt, że piłki były drewniane, to musiało nieźle boleć. Na szczęście twarde łapska mnichów, przyzwyczajone do ciężkiej pracy na roli, więc odporne na urazy, radziły sobie z tym wyzwaniem.

 • Dzień Piegów

  : Dzień Piegów
  2017-03-01

  Dzień Piegów

  Piegi - małe ciemne plamy na skórze osób o jasnej karnacji. Pojawiają się głównie na twarzy, ale mogą występować na wszystkich częściach ciała wystawionych na działanie słońca. Piegi są zaburzeniem rozłożenia barwnika w skórze. Skłonność do piegów dziedziczymy w genach. Nie występują one u niemowląt, pojawiają się u dzieci i młodzieży i zostają już do końca życia.

 • Dzień Dinozaura

  : Dzień Dinozaura
  2017-02-26

  Dzień Dinozaura

  Dinozaur oznacza „strasznego jaszczura”. Dinozaury były gadami, które żyły na Ziemi od 220 do 65 milionów lat temu. Wykluwały się z jaj. Dinozaury roślinożerne żywiły się – mchem, paprociami, liśćmi drzew, owocami. Mięsożerne spożywały owady, ryby i inne dinozaury.