Kartka z kalendarza - Szkolnastrona.pl

Kartka z kalendarza

• Rocznica użycia pierwszej łodzi podwodnej.

2017-06-20

Rocznica użycia pierwszej łodzi podwodnej.

Gdy słyszymy sformułowanie „łódź podwodna” od razu na myśl przychodzą nam czasy współczesne lub legendarne niemieckie U-boty, siejące postrach na wodach podczas drugiej wojny światowej.

Rocznica użycia pierwszej łodzi podwodnej.
  • Dzień dobrej wiadomości

: Dzień dobrej wiadomości
    2017-06-25

Dzień dobrej wiadomości

Zadzwońmy do kogoś, wyślijmy SMSa, lub spotkajmy się z kimś bliskim i podzielmy się jakąś dobrą wiadomością. Niech wszyscy mają powód do radości.

• Rocznica powrotu Vasco da Gamy z wyprawy do Indii

: Rocznica powrotu Vasco da Gamy z wyprawy do Indii
    2017-06-21

Każdy z nas słyszał o legendarnym żeglarzu i odkrywcy jakim był Vasco da Gama. Jako pierwszemu człowiekowi na świecie udało się pożeglować z Europy do Indii, opływając Afrykę dookoła, dzięki czemu powstał nowy morski szlak handlowy.

• Światowy Dzień Godności

: Światowy Dzień Godności
    2017-07-18

Światowy Dzień Godności

Inicjatywa ta każdego roku przypomina nam, że w dobie współczesnych wszechobecnych konfliktów każdemu człowiekowi przysługuje szacunek i godne życie.

• Dzień Ojca

: Dzień Ojca
    2016-06-23

Dzień Ojca

Pierwsza myśl, która pewnie większości z nas przychodzi do głowy na słowo tata, to gra w piłkę. Lecz nasi kochani ojcowie nie tylko tym się zajmowali, gdy byliśmy mali. Siedzieli z nami w domu, kiedy byliśmy chorzy, pomagają nam w zadaniach domowych. Są naszymi powiernikami, encyklopediami wiedzy, a co najważniejsze przyjaciółmi na dobre i złe.

• Międzynarodowy Dzień Kropki

: Międzynarodowy Dzień Kropki
    2017-06-29

Międzynarodowy Dzień Kropki

Jest to trochę podchwytliwe święto, ponieważ nie chodzi o to, aby świętować powstanie znaku interpunkcyjnego jakim jest kropka, ale o coś znacznie głębszego.

• Dzień Kawy

kawa
    2017-07-05

Dzisiaj obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kawy! Dzień naszego ulubionego trunku. Nieodzowny element poranka zdecydowanej większości dorosłych ludzi. Najbardziej znany energetyk. W odpowiednich ilościach działa leczniczo i wspomagająco dla naszego organizmu.

• Dzień Ojca

father-2212092_640.jpg
    2017-06-23

Ojciec – człowiek, który był przedtem. (Sławomir Mrożek)

Wszystkim ojcom, tatusiom, tatkom, ojczulkom, tatom życzymy, aby byli dumni ze swoich dzieci, bo największym prezentam dla nich jest kochające, pełne szacunku do nich dziecko, dla którego są niepodważalnym autorytetem. I, drodzy Ojcowie, nie poprzestawajcie na tym, co już isiągnęliście, gdyż Ojciec powinien ciągle dawać, żeby czuć się szczęśliwym. Wciąż dawać, to znaczy być ojcem więcej (Honore de Balzac).

• Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

: Zakończenie roku szkolnego 2016/2017
    2017-06-24

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

Dziś 24 czerwca, zaczynamy długo wyczekiwane wakacje. Po trudnych 10 miesiącach w końcu mamy czas na odpoczynek. Wczoraj oficjalnie zakończyliśmy rok szkolny, a dziś możemy poświęcić cały wolny czas na rzeczy, które lubimy robić najbardziej.

• Pierwszy dzień szkoły

: Pierwszy dzień szkoły
    2017-09-04

Kolejny raz wrzesień nadszedł zbyt szybko, a wraz z nim rok szkolny. Tym razem pierwszy września zamienił się na czwartego dzięki uprzejmości naszego kalendarza, który tym razem postanowił przeciągnąć trochę wakacje i dać uczniom jeszcze jeden weekend wolnego.