Międzynarodowy Dzień Kropki - Kartka z kalendarza - Szkolnastrona.pl

Międzynarodowy Dzień Kropki

Międzynarodowy Dzień Kropki

Jest to trochę podchwytliwe święto, ponieważ nie chodzi o to, aby świętować powstanie znaku interpunkcyjnego jakim jest kropka, ale o coś znacznie głębszego.

W 2003 roku znany amerykański pisarz i ilustrator książeczek dla dzieci Peter H. Reynolds wydał opowieść The Dot. Opowiada ona o historii małej dziewczynki, która dzięki małej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w siebie. Książka została wydana w ponad 20 językach i przetłumaczona na język Brailla, stając się światowym hitem. Opowieść ta stała się inspiracją dla wielu nauczycieli i w ten sposób w 2008 roku powstał Międzynarodowy Dzień Kropki. Inicjatywa ta ma pobudzać kreatywność, oraz wiarę w swoje możliwości zachęcając do tworzenia. Obchody tego dnia zwykle zaczynają się od przeczytania opowieści H.Reynoldsa, a następnie każdy zaczyna tworzyć coś swojego i oryginalnego za pomocą znaku kropki, a powstające kropkowe dzieła sztuki są niesamowite.

Święto to można obchodzić nie tylko w klasie, ale w dowolnym miejscu i niezależnie od wieku. Sposobów świętowania jest mnóstwo. Wszystko zależy tylko od naszej wyobraźni.