Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Międzynarodowy Dzień Pizzy - Kartka z kalendarza - Szkolnastrona.pl

Pomoc techniczna

Telefon: 34 377 06 51

Obsługa klienta

Telefon: 34 377 06 50

Wyszukiwarka

Formularz wyszukiwania

Międzynarodowy Dzień Pizzy

12.01.2018

Międzynarodowy Dzień Pizzy

 

O Mamma Mia! Obchodzimy dzisiaj święto pizzy. Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich, którzy nie potrafią z obojętną miną przejść obok jej niezwykłego zapachu. Otóż w większości pizzerii, specjalnie dla smakoszy, przygotowano duże rabaty! Zatem ruszajcie w miasto i cieszcie się jej smakiem :)

 

"Przypuszcza się, że potrawę w rodzaju pizzy podawali już starożytni Grecy. Były to płaskie chleby posmarowane oliwą, czosnkiem, posypane ziołami. Z Grecji (ok. 500 p.n.e.) trafiły do starożytnego Rzymu. Po sprowadzeniu do Europy pomidorów, w XVII-wiecznym Neapolu do pizzy zaczęto nieodłącznie stosować sos pomidorowy.

Pierwsza współczesna pizza miała powstać w 1889, kiedy to Neapol odwiedziła królowa Włoch Małgorzata Sabaudzka wraz z mężem (Margherita i Umberto di Savoia). Tamtejszy piekarz, niejaki Raffaele Esposito, przygotował na jej cześć specjalną potrawę – pizzę, w której podstawowymi składnikami były:

 

-pomidory (czerwień)

 

-ser mozzarella (biel)

 

- oraz bazylia (zieleń),

 

reprezentujące narodowe barwy Włoch. Nazwano ją margherita i do dziś jest to nazwa najpopularniejszej, najprostszej wersji pizzy." (źródło: Wikipedia)

 

Życzymy smacznego! 

 

 

*Fotografia pochodzi ze źródła: http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Supreme_pizza.jpg&filetimestamp=20090211223049