Obejrzyj filmy! - Szkolnastrona.pl

Obejrzyj filmy!

OWCE W SIECI

Obejrzyj kreskówki o bezpieczeństwie w Internecie!
Celem kreskówek "Owce w Sieci" jest edukacja na temat zagrożeń związanych z korzystaniem przez dzieci z Internetu, telefonów komórkowych i innych nowych technologii. odwołują się do klasycznej opowieści o walce dobra ze złem. Występują w nich postacie archetypowe: mądry Baca, naiwny Jasiek, dzielny Gajowy, niewinne owce i barany oraz złe wilki. Kreskówki odwołują się do motywów ludowych – akcja rozgrywa się w szałasie na hali, bohaterowie przytaczają tradycyjne porzekadła, posługują się gwarą. Opowieści odzwierciedlają jednak współczesną kulturę dziecięcą i młodzieżową, obecny styl życia. Zakończenie każdej bajki zawiera morał, mówiący jak uniknąć zagrożeń.

Odcinki:

1. Bez kożuszka. Publikacja nagich zdjęć i nagrań w Internecie.
  2. Tajemniczy przyjaciel. Uwodzenie przez Internet – grooming.
  3. Białe owce. Dyskryminacja i rasizm w Internecie.
  4. Nie tańcz z wilkami. Wykorzystywanie fotografii i nagrań wideo.
  5. Dziewięćdziesiąt dziewięć. Łańcuszki szczęścia.
  6. Bekanie. Internet zawsze pamięta twoje błędy z przeszłości.
  7. Mała miss. Anoreksja, internetowe przepisy na urodę.
  8. Zemsta. Prześladowanie w Internecie – cyberstalking.
  9. Papla. Wyłudzanie danych osobistych i informacji majątkowych – phishing.

www.sieciaki.pl/sieciotv  lub  www.dzieckowsieci.fdn.pl/owce-w-sieci

PLIK I FOLDER

Dwaj zwariowani bohaterowie tłumaczą najmłodszym: co to jest Internet, jakie zagrożenia płyną z nieświadomego surfowania w sieci oraz jak najlepiej wykorzystywać komputer. Film przygotowany na podstawie interaktywnego spektaklu Grupy Zygzaki.

www.plikifolder.pl

KURSOR

Filmy animowane bazują  na znanych baśniach i legendach, we wszystkich występują  w  głównych rolach krasnoludki, choć pojawiają się również ważne baśniowe postaci. Animacje dotykają kilku zagadnień , jednak każdy ma uwypuklony temat przewodni. Świat przedstawiony to uwspółcześniona, nieco karykaturalna  kraina baśni – krasnoludki komunikują się ze sobą  i z przyjaciółmi przez telefon bądź portale społecznościowe, zagrożenia, jakie ich spotykają to te same zagrożenia, z którymi spotykają się współczesne dzieci.

www.edukator.pl/Multimedia