Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Oswajamy BIP - Aktualności - Szkolnastrona.pl

Pomoc techniczna

Telefon: 34 377 06 51

Obsługa klienta

Telefon: 34 377 06 50

Wyszukiwarka

Formularz wyszukiwania

Jesteś tutaj:

Oswajamy BIP

20.02.2017

BIP, zdrobniale BIPek (to, gdy jest malutki dla malutkiej placówki :) ), poważnie Biuletyn Informacji Publicznej. Baaardzo ważna strona każdej instytucji publicznej i często najbardziej zaniedbana, zaniechana, powodująca niepotrzebne frustracje. Zadbaliśmy o to, aby nasz szkolnyBIP był zgodny ze standardami, prosty w obsłudze i pod ręką. Możecie też przy okazji znaleźć u nas coś na temat WCAG 2.0, właściwego redagowania stron, obowiązujących ustaw i rozporządzeń, pomoc i zrozumienie. Gotowi na oswajanie? 

Na podstawie Ustawy z dnia 6 września 2001r. o dostępie do informacji publicznej, każdy podmiot budżetowy, czyli również szkoły i przedszkola są zobowiązane do posiadania Biuletynu Informacji Publicznej. Mówiąc słowami Ustawy podmiot musi stworzyć „urzędowy publikator teleinformatyczny – Biuletyn Informacji Publicznej – w celu udostępniania informacji publicznej”. Oznacza to, że nie każda strona może być BIPem. Musi spełniać określone przez ustawę warunki. M.in. wymagane jest, aby każda wprowadzona informacja posiadała: imię i nazwisko osoby, która ją napisała, opublikowała, zaakceptowała, zaktualizowała, datę i godzinę wykonania tej czynności. Pamiętajmy również, że BIP musi być zbudowany zgodnie ze standardami W3C, pozwalającymi każdej osobie na odwiedzenie strony i pozyskanie z niej informacji, również osobom z niepełnosprawnościami.

Zdarza się jednak, że placówka dostaje „podstronkę”  na gminnej stronie BIPu, gdzie umieszcza się tylko dane teleadresowe, ewentualnie statut placówki, często bez możliwości ingerencji zainteresowanego w aktualizację danych, które zgodnie z prawem powinny się pojawiać w Biuletynie. Samo posiadanie strony nie wystarczy, trzeba mieć ją również ,,up to date”.  Dlatego nasze szkolnostronowe pakiety wyposażone są w strony BIPu, które spełniają wymogi dostępności, są proste w obsłudze, a logowanie jest zintegrowane z panelem administracyjnym strony. Uzupełniając stronę, jednym kliknięciem przełączamy się na BIP i jednym kliknięciem jesteśmy z powrotem.

Kupując dowolny Pakiet Szkolnastrona.pl, BIP dostajesz gratis!

Istnieje możliwość zamówienia oddzielnie pakietu BIP, na który składają się:

  • strona BIP z systemem zarządzania treścią do samodzielnej aktualizacji w szablonie szkolnybip.pl, zgodna ze standardem WCAG 2.0 (poziom AA)
  • roczna licencja na użytkowanie
  • adres www w subdomenie szkolnybip.pl lub eurobip.pl
  • serwer o powierzchni dyskowej 1 GB
  • pomoc techniczna przez cały okres trwania umowy

Kwota abonamentu rocznego wynosi wówczas 246 PLN brutto (w tym 23%VAT) + jednorazowa opłata aktywacyjna 59 PLN brutto (w tym 23%VAT).

Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu (telefon: 34 377 06 71 do 76).