Pedagodzy - Szkolnastrona.pl

Pedagodzy

Rola nauczyciela w życiu i kształtowaniu psychiki młodego człowieka jest nieoceniona. Pieczę nad bezpieczeństwem w domu sprawują rodzice, w szkole pedagog. Dlatego też warto zwrócić uwagę na kwestie bezpieczeństwo w Internecie Państwa podopiecznych.

W tym miejscu znajdą Państwo informacje dotyczące niebezpiecznych treści oraz zachowań wraz z niepokojącymi statystykami. Charakterystyka problemu oraz rodzaje internetowych zagrożeń pomogą przestrzec i uchronić najmłodszych użytkowników Internetu. Zamieszczone zostały również pliki do pobrania ze scenariuszami lekcji, które są niezwykle pomocne w edukowaniu dzieci oraz młodzieży. W zakładce zamieszczone zostały także informacje gdzie można anonimowo zgłaszać przypadki występowania w Internecie treści szkodliwych lub zabronionych prawem, jak również gdzie można uzyskać pomoc.

Zachęcamy do zapoznania się z cennymi informacjami, które odpowiednio przekazane pomogą uchronić Państwa podopiecznych przed licznymi zagrożeniami płynącymi z sieci.