Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień - Kartka z kalendarza - Szkolnastrona.pl

Pomoc techniczna

Telefon: 34 377 06 51

Obsługa klienta

Telefon: 34 377 06 50

Wyszukiwarka

Formularz wyszukiwania

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

19.07.2018

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

 

Obchodzimy dzisiaj Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Czasami tak niewiele trzeba, aby poprawić humor innym, a pozytywna energia, którą komuś podarujemy, krąży gdzieś we wszechświecie i wraca do nas ze zdwojoną siłą :) Bowiem życzliwość rodzi życzliwość, celebrujmy ją!

 

Niech ten dzień przyjmie barwy rodem z książki "Podaj dalej", napisanej przez Catherine Ryan Hyde. Łańcuch życzliwości, który ma przepłynąć przez cały świat, rozpoczyna się od naiwnego z pozoru projektu. Pewien dwunastoletni chłopiec z niezwykłą żarliwością odrabia pracę domową, opierającą się na prostym zadaniu: "pomyśl o czymś, co może zmienić świat, a następnie wprowadź to w czyn". Wybiera trzy osoby, którym robi przysługę i prosi każdą z nich, żeby zrobiła przysługę trzem innym. I tak dalej.

 

Z jednej strony próba ta wydaje się bezsensowna i przynosi różne skutki, a z drugiej, jak pisze autorka: "Jeśli nic się nie zmienia, to nic się nie zmieni. Jeśli robisz to, co zawsze robiłaś, dostaniesz to, co zawsze dostawałaś."

 

Właśnie takim spontanicznym łańcuchem życzliwości i wzajemnych pozdrowień powinniśmy zaczarować nasz dzień.

 

Także Szkolnastrona.pl łączy się z całym światem i przekazuje wszystkim życzliwy uśmiech, połączony z pozdrowieniami od całego Zespołu! :)