Teatr Groteska - Szkolnastrona.pl

Teatr Groteska

• Współpraca Szkolnastrona.pl - Teatr Groteska

2014-10-01

Z wielką przyjemnością przedstawiamy Państwu naszego Partnera – Teatr Groteska z Krakowa, który jest jednym z najstarszych i najbardziej renomowanych teatrów w Polsce. Oprócz swojej działalności repertuarowej organizuje liczne imprezy i wydarzenia o charakterze edukacyjnym i kulturalnym, skierowane do dzieci, młodzieży, dorosłych oraz pedagogów. Cyklicznie odbywające się w Teatrze warsztaty dla nauczycieli pozwalają instytucji na rozpoznanie potrzeb środowiska nauczycielskiego i kreowanie wydarzeń, odpowiadających na potrzeby szkół i nastawionych na promowanie wysokiej jakości edukacji kulturalnej.

Współpraca Szkolnastrona.pl - Teatr Groteska
  • Regularne obcowanie z kulturą razem ze Szkolnastrona.pl i Teatrem Groteska cz. 3

: Regularne obcowanie z kulturą razem ze Szkolnastrona.pl i Teatrem Groteska cz. 3
    2015-07-02

Jak wakacje, to czemu nie z kulturą? Wspólnie z Panem Karolem Modzelewskim - historykiem, profesorem nauk humanistycznych, działaczem opozycji w okresie PRL, senatorem I kadencji, autorem licznych publikacji naukowych, odznaczonym Orderem Orła Białego w 1998 roku - zastanówmy się nad definicją kultury i postarajmy się znaleźć dla niej choć chwilkę czasu podczas najbliższych dwóch miesięcy. :)

• Regularne obcowanie z kulturą razem ze Szkolnastrona.pl i Teatrem Groteska cz. 2

:   Regularne obcowanie z kulturą razem ze Szkolnastrona.pl i Teatrem Groteska cz. 2
    2015-05-07

Wystarczyły na scenie: jeden stolik, dwa krzesła, prowadzący i niezwykła osobowość, a od razu zrobiło się magicznie. Takie wspomnienia towarzyszą nam ze spotkania z prof. Jerzym Stuhrem w ramach cyklu Kod Mistrzów, zainicjowanego przez Teatr Groteska z Krakowa. Profesor mówił, że „ciągle szpera w sobie”, my także życzymy Wam, żebyście poszperali w sobie i odnaleźli odpowiedź na pytanie: czy chcecie wychodzić z kina lub teatru z nadzieją? Zapraszamy do przeczytania przesłania, napisanego specjalnie dla naszych Internautów. Weźcie ciepłą, aromatyczną herbatę w dłonie i zatraćcie się na chwilę w poniższych, kulturalnych słowach.

• Regularne obcowanie z kulturą razem ze Szkolnastrona.pl i Teatrem Groteska cz. 1

: Regularne obcowanie z kulturą razem ze Szkolnastrona.pl i Teatrem Groteska cz. 1
    2015-05-07

Niezwykle istotna w działaniu kulturowym i społecznym jest inspiracja. Młodzi ludzie błądzą w poszukiwaniu Autorytetów, gdyż osobowości dużego formatu wydają im się niedostępne. Zmieniamy ten stan rzeczy i wspólnie z krakowskim Teatrem Groteska rozpoczynamy prezentację wypowiedzi Mistrzów – Autorytetów intelektualnych i artystycznych na temat kultury, przygotowanych specjalnie dla naszych Internautów. Dzisiaj pozostawiamy Was z tekstem profesor Anny Polony, jednej z najwybitniejszych współczesnych polskich aktorek teatralnych i filmowych. Życzymy miłej lektury i chwili zadumy nad słowami, płynącymi prosto z pięknie kulturalnego serca.

• Piękni Kulturalni

: Piękni Kulturalni
    2015-05-07

Piękny Kulturalny to człowiek, który nie godzi się na formę i treść kultury kreowanej przez mass media. To ktoś, kto dostrzega potrzebę odbudowania kulturalnego potencjału naszego kraju i chętnie zaangażuje się w skuteczne działania prokulturowe. To każda Pani od języka polskiego, która wyrusza z nami na poszukiwanie wartościowych, inspirujących książek. To ciekawy świata i zmęczony językiem celebrytów Adam z klasy III c. To Ania, z którą chodzimy na angielski, szukająca autorytetu, by móc garściami czerpać z jego mądrości. Tak naprawdę to ja, to Ty.

• Kod Mistrzów

: Kod Mistrzów
    2015-05-07

Niezwykle istotna w działaniu kulturowym i społecznym jest inspiracja. Młodzi ludzie błądzą w poszukiwaniu Autorytetów, gdyż osobowości dużego formatu wydają im się niedostępne. Dlatego też Teatr Groteska zainicjował KOD MISTRZÓW – cykl spotkań młodzieży z Autorytetami intelektualnymi i artystycznymi. Są to spotkania poświęcone przekazaniu przez Mistrzów swoich doświadczeń życiowych, preferencji z zakresu kultury, przedstawieniu dzieł sztuki, które miały w ich życiu największe znaczenie.